Instagram Algoritması Yeni Güncellemeyle Orijinal İçeriği Ön Plana Çıkaracak

Instagram algoritması yeni bir güncelleme ile daha dikkat çekiyor. Şirketin başkanı Adam Mosseri’nin açıklamalarına göre ünlü sosyal medya uygulamasında artık orijinal içerikler daha fazla ön plana çıkarılacak.

Adam Mosseri güncellemenin amacının orijinal içeriğe daha fazla değer vermek için yapılacağını belirtti. Twitter’da bir video aracılığı ile yeni güncelleme hakkında bilgiler veren Mosseri, “Sıfırdan bir şey yaratanların, başka birinden bulduğunuz bir şeyi yeniden şekillendirmekten daha fazla kredi almanı gerekiyor” dedi. Orijinal içeriğe yer verilmesi için daha fazla şey yapacaklarını da ekledi.

Instagram başkanı, bir video ya da fotoğrafın orijinal olup olmadığın kesin olarak henüz anlayamadıklarını ancak bunun tahmin edebilmek için çabalamaya devam ettiklerini açıkladı.

Instagram’da markanızı büyütmek için 11 etkili yöntem [Detaylı anlatım]

Bu güncellemenin kullanıcı tarafında nasıl bir karşılık bulacağını zaman gösterecek ancak son zamanlarda artış gösteren başkasının içeriğini yayınlama ve etkileşim alma durumunun, Instagram’ın bu yola başvurmasında önemli bir etken olduğu tahmin ediliyor.

Yorum yapın