YouTube Super Thanks Özelliğini Daha Geniş Kitlelere Açıyor

YouTube Super Thanks adındaki bahşiş programını daha geniş kitlelere açmaya başladı. YouTube bahşiş özelliği daha fazla içerik oluşturucuya bu platformda alternatif bir para kazanma yolu sunmuş oluyor..

Kanal sahiplerinin hayranlarının doğrudan videolarda bahşiş göndermesine imkan veren Super Thanks özelliği geçen yıl duyurulmuştu. Geçen zaman zarfından beta sürümünde olan bu özellik ile hayranlar içerik oluşturuculara 2$ ile 50$ arasında bahşiş verebiliyor. Bu sayesinde içerik oluşturucuya para gönderirken özel bir yorum ekleyebiliyor.

Şirketten yapılan açıklama ile programın artık 68 ülkedeki tüm uygun YouTube İş Ortağı içerik oluşturucularına açıldığı kesinleşmiş oldu.

YouTube, içerik oluşturuculara hayranları ve onları takip eden izleyicileri ile gerçekleştirdikleri etkileşimlerinden para kazanabilmeleri için çeşitli alternatifler sunuyor.

İlgini çekebilir:

Instagram Algoritması Yeni Güncellemeyle Orijinal İçeriği Ön Plana Çıkaracak

Bu anlamda YouTube Super Thanks ek olarak Super Chat adındaki başka bir özellik ile canlı yayınlarda izleyiciler yorumlarını para ödeyerek sabitleyebilyorlar.

Yine canlı yayınlarda kullanılan Super Sticker özelliğiyle ise takipçiler çizgi film karakterlerinden oluşan stickerları satın alıp içerik oluşturucuya para kazandırabiliyorlar.

>> Sosyal Medya’da kullanabileceğiniz 11 ücretsiz illüstrasyon kaynağı <<

Yorum yapın