BassMe giyilebilir teknolojisiyle müziği hissetmenizi sağlıyor

Özellikle bir konserdeyken yüksek sesli müziği göğsünüzün ortasında hissettiğiniz oldu mu? Dinlediğiniz müziğin basları göğsünüzde de çalıyor gibiydi değil mi? Aslında göğüs temel olarak akustik bir oda ve yüksek basları orada hissedebilmek sesin o boşlukta yankılanması anlamına geliyor.

Göğsümüzün akustik bir oda olması ve yüksek sesle dinlenen müziğin orada yankılanması bizim coşkumuzu ve eğlencemizi arttırıyor. Ancak tabii bunu kulaklıkla müzik dinlerken yapamıyoruz. Çünkü o durumda müzik direkt olarak kulağın içine geçer ve göğüs boşluğumuzda yankılanamaz.

Fransız merkezli tasarım firması Studio Duroy BassMe adlı tasarımıyla müzik deneyimini bir üst boyuta taşımış. Sesi dinlemekten farklı olarak hissetmemizi de sağladığını, göğsümüzde yarattığı ses dalgaları ve titreşim sayesinde kullanıcıyı sesin kalbine ittiğini belirtiyorlar.

Müzik, oyun ve filmlerde sesi hissedebilmek

BassMe ilginç bir giyilebilir teknoloji olarak karşımıza çıkıyor ve omuzumuzdan göğsümüze oturan giyilebilir bir subwoofer ile vaat ettiklerini gerçekleştiriyor. BassMe’yi kulaklıklar ya da VR ile kullanabiliyorsunuz. 

Bu ilginç cihaz, en son teknolojili ses dalgası ve titreşim kullanarak farklı frekans aralıklarında düşük ve kaliteli fekanslar sunabiliyor. Sadece müzik dinlerken değil, film izlerken ya da oyun oynarken de sizde yakınınızdaki güçlü bir hoparlör sistemi varmış hissi yaratıyor. 

Oyun oynarken örneğin futbol topunun etkisini ya da araba yarışında titreşimleri hissedebiliyorsunuz ve film izlerken ise dokunsal geri bildirim sayesinde bir kovalamacadaki titreşimleri alabiliyorsunuz. En azından vaadedilen bu.

BassMe Kickstarter üzerinden fonlanmış bir tasarım ve şu anda hem Kickstarter hem de kendi web sitesi üzerinden 129€’luk fiyatıyla ön sipariş verebiliyorsunuz. 

Kaynak

Yorum yapın