Huawei’nin en çok beklenen modellerinden Mate 30 serisinin bütün üyelerinin fotoğrafları sızdı. Birkaç gün önce dış ortamda ilk kez görüntülenen Mate 30 Pro‘dan sonra yerinde sızıntı haberleriyle bilinen @evleaks, Huawei Mate 30, Mate 30 Pro, Mate 30 lite ve Mate 30 Porsche Design görsellerini paylaştı.

Mate 30 ve Mate 30 Pro modelleri beklendiği üzere Huawei’nin yeni işlemcisi Kirin 990’a sahip olacak. Bu iki modelin de 5G destekli olacağı tahmin ediliyor.

Mate 30 ve Mate 30 Pro’da farklı çentik bulunuyor

Daha önce cihazların özellikleri ortaya çıkmıştı. Tabii yine de bazı detaylar ürün lansmanında belli olacak. Tasarım tarafında görsellerden anladığıımız kadarıyla Mate 30 daha küçük bir çentiğe sahipken, Mate 30 Pro’nun çentiği ise geçen yılki model olan Huawei Mate 20’ninkiyle benzer boyutlarda.

Mate 30 Pro ile ilgili belki de ilk sızıntılardan biri daire içerisinde bulunan dörtlü arka kamerasıydı. Mate 30’un görsellerinde cihazın arka tarafı belli olmadığından kamera tasarımının nasıl olacağını henüz bilmiyoruz ancak Pro ile aynı olma ihtimali de var.

  • Huawei Mate 30 serisinin görselleri ortaya çıktı
Huawei Mate 30 Lite 

Huawei Mate 30 Lite ise Kirin 810 işlemcisiyle gelecek. Bu cihaz Huawei’nin daha önce Çin’de piyasaya sürdüğü Nova 5i Pro adlı modelin global versiyonu olarak tanıtılacak. En dikkat çekici özelliği ise Samsung Galaxy Note Serisi ve yine Huawei’nin yakın zamanda satışa sunduğu Honor 20 cihazlarında olduğu gibi delikli ekrana sahip oluşu.

Bütün Mate 30 serisi cihazlara ek olarak yine Mate 20 serisindeki gibi Porsche Design Mate 30 RS modeli de tanıtılacak. Bu model de en yeni Kirin 990 işlemcisine sahip olacak.

Cihazlar 3 gün sonra, 19 Eylül’de tanıtılacak.

Yorum yazın

Pin It