Google tarafından Gmail için yeni getirilecek bir güncelleme ile gramer hatalarının önüne geçilmesi hedefleniyor.

Şirketin sonbahar ortalarında öncelikle G-Suite kullanıcıları için yayınlayacağı güncelleme Gmail kullanıcılarının e-mail yazarken yaptıkları gramer hatalarının düzeltilmesini hedefliyor. Böylece kullanıcılar hem zaman kazanacak hem de gözden kaçan hatalardan kurtulmuş olacak.

Tabi kurumsal e-mail trafiği açısından daha önemli gibi görünen bu detay aslında dil farketmeksizin dünyanın her yerinde alışkanlık haline gelen ve yanlış öğrenilen kullanımların önüne geçer belki de kim bilir?

Şimdilik sadece G-Suite kullanıcıları için

Bu yeni güncelleme ile Gmail uygulaması yanlış yazılan bir kelimenin altını mavi renk ile çizecek ve bu kelimeye tıkladığınızda size kelime önerilerinde bulunacak. Hatta bazı hatalarınızı otomatik olarak düzeltebilecek. Google’dan yapılan açıklama ise otomatik düzeltmenin tüm kullanıcılara açık olacağı ancak kelime önerilerinin ise sadece G-Suite kullanıcılarına sunulacağı belirtildi.

Benzer şekilde gramer düzeltme özelliği bu yılın başlarında Google Docs için kullanılmaya başlanmıştı. Yukarıda bahsettiğim gibi şimdilik G-Suite ile gelecek olan bu özellik ileride tüm kullanıcılara açılır mı henüz bilinmiyor.

Yorum yazın

Pin It