iPhone 12 modelleri Apple tarafından tanıtıldı

iPhone 12 modelleri dün gece Apple tarafından düzenlenen etkinlikte tanıtıldı. Merakla beklenen cihazlar güçlü özellikleriyle gelirken en dikkat çekici taraf ise tüm cihazların 5G desteğine sahip olması.

Apple son etkinliğinde açılışı HomePod Mini cihazının tanıtımıyla yaptı. Henüz ülkemizde satışı bulunmayan HomePod‘a benzer özelliklere sahip olan cihaz Apple Home ekosisteminde kullanılmak üzere ortaya çıkmış sevimli bir cihaz. Siri ile entegre çalışan HomePod Mini’yi evinizde çoğaltarak ailenin diğer üyeleriyle de kulanabiliyorsunuz.

Gelelim iPhone 12’ye;

iPhone 12, 5G desteğinin yanı sıra A14 Bionic chip ile geliyor. Tasarımı yenilenen cihaz en son 5 ve 5s modellerinde kullanılan düz kenarları temel almış gibi duruyor. Bence gayet hoş bir tasarıma sahip olan cihaz “Ceramic Shield” isimli, 4 kat fazla koruma sağlayan bir cam ile düşme ve çarpmalara karşı iddialı. Ancak yine de cihazınızı bir kılıfla korumaya almakta fayda var.

iPhone 12

iPhone 11 ile kıyaslandığında 5G, A14 ve Ceramic Shield ile birlikte tüm kameralara gelen gece modu desteği de dikkat çekiyor. Bu arada yeni tanıtılan tüm iPhone 12 modelleri OLED ekrana sahip.

Apple iPhone 12 ile aynı özelliklere sahip bir de iPhone 12 mini adlı başka bir cihaz da sundu bu yıl. Daha küçük boyutlarda bir iPhone tercih etmek isteyenler unutulmamış. Tabii bu modelle birlikte iPhone SE serisini de bir daha görmeyebiliriz.

iPhone 12 Pro

iPhone 12 Pro ve Pro Max harika özelliklere sahip

Daha fazlasını isteyenler için ise iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max cihazları gecenin en büyük yıldızlarıydı. iPhone 12 ve iPhone 12 mini ile hemen hemen aynı özelliklere sahip bu cihazlar ekran teknolojileri, AR deneyimi ve Lidar tarayıcısının yanında kamera tarafında daha profesyonel özelliklerle fark yaratıyor.

iPhone 12 fiyatları Türkiye için henüz açıklanmadı. Ancak iPhone 11’deki gibi rekabetçi bir fiyat olmadığı takdirde Türkiye’deki güncel kur ve ekonomik sıkıntılarla başarı yakalaması zor gibi görünüyor.

Çıkış tarihi ise ABD’de 23 Ekim olan iPhone 12’nin Türkiye satış tarihi henüz kesin değil.

iPhone 11 satışlarıyla eski günlerine geri dönmeye çalışan Apple, yeni iPhone modellerinin kağıt üzerindeki güçlü özellikleri pratikte de uygulanabilir olursa başarısını devam ettirecek gibi duruyor.

Yorum yapın