En verimli elektrikli bisiklet olmaya aday: Fuell Fluid

Mühendis Erik Buell motosiklet dünyasında oldukça yaygın olarak bilinen bir isim. Buell daha önce Harley Davidson tarafından satın alınan Buell Motorbikes’ı kuran kişi. Kendisi geleceği dönük mühendislik yapıyor ve bu anlamda vizyonunu da daha çok elektrikli bisiklet gibi bazı araçlara çevirmiş. Son kurduğu aslında biraz da ironik bir isme sahip olan Fuell ise yine ileri teknolojili elektrikli araçlara odaklanmış bir şirket.

Erik Buell ve yardımcı tasarımcısı Belaruslu Artem Smirnov, şirketin  Flow adındaki 125 kilometre (yaklaşık 200 km) menzile sahip ve şehir odaklı elektrikli motosikletinden sonra ikinci bir elektrikli araç tasarlamış. Fluid adlı elektrikli pedallı bisiklet yine Flow gibi şehir içi mobilite için üretilmiş ve göz alıcı detaylara sahip bir araç.
 

Bisikletin mat metalik ve siyah gövdesi ince ve asit yeşili adını verdikleri detaylarla dikkat çekiyor. Çerçevede kullanılan alüminyum hem görsel hem de yapısal olarak bir kararlılık sağlıyor. Bu dikkat çekici e-bisiklet pedal çevirmeye yardımcı olmak için 100Nm tork sağlarkenPirelli lastikleri ve Shimano 8 dişli göbeği üzerindeki karbon kayışı onu piyasadaki en gelişmiş pedallı e-bisikletlerden biri yapıyor.

Hırsızlığa karşı önlemler

Fluid, gövdenin üzerindeki boru kısmına oturan 1008 Wh‘lık çıkarılabilir iki pille geliyor ve bisikletinizi sürerken aynı zamanda şarj edebilmenizi de sağlıyor. Pilin %80 doluluğa ulaşması 2.5 saat sürüyor. Aslında bu çok uzun bir süre değil çünkü taşınabilen pili evinize götürüp gece şarj edebiliyorsunuz.

Bütün bu iyi özelliklerin yanında bu e-bisiklet bir de hız, pil seviyesi ve pedal yardımı seviyelerini gösteren 3.2 inçlik bir IPS ekrana sahip. Ekran pin kilidi, manuel kilitleme seçeceği ve yine GPS izleyici seçenekleri ile hırsızlığa karşı önlemler de unutulmamış.

Fluid 1 ve Fluid 1S olarak iki modeli sunulan e-bisikletin maksimum hızları sırasıyla 20 mil ve 28 mil. Yani yaklaşık olarak 32,2 km ve 45 km.

Motosiklet dünyasının ünlü mühendisi Buell’in öncülüğünde tasarlanarak ortaya çıkan ve onun sektör deneyimini de arkasına alan bu bisiklet en iyi elektrikli bisiklet deneyimlerinden birini bize sunmayı vadediyor aslında.

Fluid, Indiegogo’dan ön siparişe açık durumda ve fiyatı da $3249.

Görseller ve kaynak: Yanko Design, Fuell

Yorum yapın