iPhone 12 etkinliği 13 Ekim 2020’de yapılacak

Eylül ayında iPad, iPad Air ve Watch 6 modellerini tanıtan Apple’dan iPhone 12 etkinliği ile ilgili resmi duyuru geldi. Etkinlik davetiyesi “Hi, Speed” sloganıyla gönderildi.

13 Ekim’de Türkiye saati ile 20.00’da yine online olarak yapılacak olan etkinlikte tanıtılacak olan yeni iPhone modelleri heyecanla bekleniyor. 

iPhone 12’nin 4 ayrı versiyonla gelmesi bekleniyor. Buna göre iPhone 12 pro ve iPhone 12 ikişer ayrı modele sahip olacak. Böyle bir durumda Apple ilk defa 4 ayrı model tanıtmış olacak. En küçük iPhone modelinin 5.4 inch’lik (Mini?) olabilir. Pro tarafında ise 6.7 inch’lik büyük bir modelin tanıtılması sürpriz olmayacak.

Yeni iPhone modellerinin en son tanıtılan iPad Air’de yer alan A14 Bionic chiplere sahip olması ön görülüyor. Ayrıca yeni iPhone modellerinin hepsinde -uzun süredir beklenen-5G desteği olabileceği söyleniyor. 

Tüm bu söylentilerin ve beklentilerin yerini gerçeklere bırakabilmesi için 13 Ekim’i bekliyoruz. Bakalım yeni iPhone’un etkileri nasıl olacak? Çok popüler olan iPhone 11 ile ciddi bir satış başarısı yakalayan Apple yeni iPhone ile bu başarıyı katlayabilmeyi umuyor.

Etkinlik Türkiye saati ile 20.00’de apple.com üzerinden izlenebilecek.

Yorum yapın