Promo Cards özelliği ile Spotify içeriklerini tanıtmak kolaylaşacak

Spotify sanatçılar ve podcast yayıncıları için Promo Cards (Tanıtım kartları) özelliğini duyurdu. Bu özellikle birlikte Spotify’da albümleri ya da podcast yayınları bulunanlar Twitter, Instagram gibi sosyal medya platformlarında bu kartlar ile kendi tanıtımlarını yapabilecekler.

Spotify Promo Cards kişiselleştirme

Tanıtım kartları Sanatçılar ya da Podcast yayıncıları için ayrı yerlerden kişiselleştirilebilir olacak. Bu adreslerden hazırlanan kartlar direkt olarak paylaşılabiliyor.

Kolayca kişiselleştirilebilen tanıtım kartları

Tabii Spotify bu özelliği müzisyenler ve podcast yayıncıları için getirmiş ama takipçiler/fanlar da bu kartları dilediği gibi hazırlayıp kendi sosyal medya kanallarında paylaşabiliyor ve takip ettiği sanatçıların daha fazla duyulmasına yardımcı olabiliyor. Bir arkadaşınızla albüm paylaşırken dilerseniz artık bu kartları kullanabilirsiniz.

Spotify Promo Cards görsel boyutları

Tanıtım kartları sanatçı profil sayfası, belirli bir şarkı ya da podcast bölümüne yönlendirilebiliyor. Kişiselleştirilirken dikey, yatay ya da portre modunda tasarlanabilen bu kartlar ilgili sosyal medya kanalı için de hazırlanabilmiş oluyor.

Spotify’dan gelen bu güzel hamle, sanatçılar ve yayıncıları sosyal medya için görsel hazırlama derdinden de kurtarmış olacak. 

Yorum yapın