Asus Snapdragon 855+ kullanan ROG Phone II’yi tanıttı

asus rog phone 2
Adreno 640’ta da performans artışı sağlanıyor

Bu güçlü telefonda bir önceki modelde olduğu gibi yine Adreno 640 grafik işlemcisi bulunuyor ancak işlemcinin hızı Snapdragon 855+ sayesinde 585 MHz’den 672 MHz’e çıkıyor. %15 oranında bir artış demek oluyor ki bu dişe dokunur bile iyileşme demek. Tabi böyle güçlü özelliklerin yanında RAM kapasitesi nedir diye merak etmiyor değiliz. Doğal olarak o da diğer özellikler kadar güçlü ve firma bir masaüstü cihaz klasında, 12 GB LPDDR4X RAM ile cihazı güçlendirdiğini belirtiyor. Ek olarak telefonun depolama alanı da 512 GB’a kadar seçeneğe sahip.

Oyun oynarken diğer önemsediğimiz şeylerden biri ise cihazın ses performansı oluyor. ROG Phone II’nin iki tarafında bulunan ince kenarlar üzerlerinde yer alan ikiz hoparlör DTS:X özelliğine sahip ve oyun, video ya da müzik konusunda iddialı. Bunlara ek olarak 3.5 mm kulaklık girişi de cihazın diğer güzel yanlarından biri.

Özellikle bunun gibi cihazlar oyun için daha çok kullanıldığından ki zaten firma da daha çok bu kitleyi hedeflediğinden cihazın ısınmalara karşı direnci önemli oluyor. Asus bunun için GameCool II soğutucu sistemi ile bunun önüne geçebildiğini belirtiyor ve ayrıca AeroActive Cooler II adında bir ek fan daha sıcak ortamlarda gerektiğinde aktifleştirilerek sıcaklığı 3.5 0C kadar daha düşürebiliyor. Bu da performansı olumlu etkiliyor.

2340×1080 ekran çözünürlüğüne sahip telefonun ekranı OLED panele, 120 Hz yenileme oranına ve HDR desteğine sahip. Cihazın kamerasının Sony IMX8586 sensöre ve 48 MP çözünürlüğünde ve f/1.79 diyafram değerindeyken diğer kamera ise 13 MP ultra geniş açılı olarak sunulmuş.

ROG Phone II’nin fiyatı henüz resmi olarak açıklanmadı ancak ABD fiyatının $899 civarında olacağı tahmin ediliyor.

Yorum yapın