Samsung‘un Galaxy serisi modelleri arasında belki de en performanslı cihazı olan Note serisinin yeni modelleri Samsung Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10 Plus için artık teknoloji severler gün saymaya başladı. 7 Ağustos‘teki etkinlik yaklaşırken günden güne yeni modelleri hakkında tıpkı Apple iPhone 11 modelinde olduğu gibi yeni bilgiler ortaya çıkmaya başladı.

Yukarıdaki görselde yeni Note 10 modelleri görülüyor. Ancak bu görseldekilerin iPhone 11’deki gibi bir maket olma olasılığı da bulunuyor.

Kablosuz şarj desteği ve 4300 mAh batarya kapasitei

Özellikle Note 10 Plus modeli ile ilgili bilgiler cihazın bir önceki model olan Note 9 ile aynı tasarım anlayışında ancak 6.8 inç ekrana sahip olacağını işaret ediyor. Ekranın aynı zamanda Galaxy S10 ve  S10 Plus modellerindeki gibi kavisli kenarlar ve ekran üzerinde delikli kamera özelliğinin gelme olasılığı bence bir hayli yüksek duruyor.

Note 10 ve Note 10 Plus modelleri arasındaki en büyük fark ise Plus modelinde microSD kart girişinin bulunması olacak. İki modelde de 3.5 mm kulaklı girişi de bulunmayacak.

Samsung iki model için de şarj konusunda 45 watt değerinde bir kablolu şarj ve 20 ya da 25 watt değerinde kablosuz şarj desteği ile gönülleri fethetmeyi planlıyor. Ayrıca Note Plus modeli 4300 mAh batarya kapsitesiyle gelecek.

Note Plus’ın işlemcisi Snapdragon 855+, RAM kapasitesi ise 8GB olurken depolama kapasitesi 256 GB‘tan başlayacak.  Snapdragon işlemcileri yerine Türkiye’nin de içinde bulunduğu bazı ülkelerde kendi Exynos işlemcisini kullanan Samsung bu ülkelerde Exynos 9825 modelini kullanacak gibi duruyor.

Kamera tarafında ise Note 10 Plus standart 12 MP, ultra geniş 16 MP ve telefoto 12 MP lensleri kullanacak. S Pen ise bazı dedikodulara göre ekrana dokunmadan gerçekleşecek olan “Air Gestures” özelliğini kullanabilir.

Yaklaşık 2 hafta sonraki Samsung Galaxy etkinliğinde bütün bu sızıntıların doğru olup olmadığı ortaya çıkacak.

Kaynak

Yorum yazın

Pin It