Bazı iOS13 Beta kullanıcıları Apple Arcade platformunu denemeye başladı

Apple’ın 10 Eylül’deki etkinliğindeki dikkat çekici duyurularından biri de Apple Arcade adlı oyun platformuydu. 3 gün sonra resmi olarak kullanılmaya başlayacak olan Apple Arcade şu anda bazı iOS Beta 13 kullanıcılarına dağıtılmış durumda.

iOS 13, 19 Eylül’de resmi olarak kullanılmaya başlanacak. Bir süredir Public Beta sürümüyle kullanılabilen işletim sistemi bazı kullanıcılarına Arcade’i kullanma imkanı sağladı.

5 dolara onlarca oyun

Son etkinlikte tanıtılan Arcade şirketin iddialı girişimlerinden biri. İlk olarak Mart ayında duyurulan platform iPhone 11 etkinliğinde tüm detaylarıyla açıklanmıştı. En çok ilgi çeken yanlarından biri ise kullanıcıların aylık 5 dolar gibi bir fiyata oyun servisine üye olup onlarca oyunu oynayabilecek olması. Türkiye fiyatı ise 34,99 TL. Ekonomik durum düşünüldüğünde çok makul durmasa da çok sayıda oyunu bu fiyata oyanayabilecek olmak dikkate değer. Üyelik seçeneklerinin içerisinde 6 kişiye kadar kullanılabilen aile üyeliği de bulunuyor. Ayrıca denemek isteyenler için ilk ay ücretsiz.

Eğer size iOS 13 Beta kullanıcısıysanız kontrol edin, belki siz de Arcade’i resmi olarak çıkmadan önce deneyebilirsiniz.

Yorum yapın