Facebook Instagram için Threads adlı mesajlaşma uygulaması üzerine çalışıyor

Facebook, Instagram için bağımsız çalışacak olan bir mesajlaşma uygulaması üzerine çalışıyor. The Verge’te yer alan habere göre Threads adını alacak olan uygulama şirketin daha önce de yaptığı gibi Snapchat’in en popüler özelliklerini kopyalıyor.

Bu yeni uygulama Instagram üzerindeki “yakın arkadaşlar listesi”ndeki arkadaşlarınızla kullanılabilecek. Uygulama kullanıcılarına konum, hız ve pil seviyesi gibi bilgileri arkadaşlarıyla paylaşabilme olanağı sağlayacak. Mesajlaşma uygulamasını kullananlar Instagram’ın metin, fotoğraf ve video araçlarını da kullanabilecek.

Ünlü sosyal medya uygulaması daha önce de mesajlaşma uygulaması üzerine denemeler yapmıştı ki en çok bilinen ve aslında belirli bir kitle tarafından kullanılan Instagram Direct adlı uygulamaydı. Ancak Mayıs ayı itibarıyla şirket bu uygulamaya son vermişti.

Snapchat’ten yeni kopya özellikler geliyor

Threads uygulaması Facebook için Instagram ve Snapchat’in en iyi özelliklerinin bir araya getirilmesi anlamına geliyor. Snapchat’teki gibi bu yeni uygulamada da bütün arkadaş listenize otomatik bildirimler gönderebileceksiniz.

Detaylardan anlaşıldığı üzere Facebook bir mesajlaşma uygulamasından daha fazlasını istiyor. Bu doğrultuda yeni gelecek olan uygulamanın sosyal medyanın en büyük şirketinin bir sonraki adımını görmemize yardımcı olacağını söylemek mümkün.

Yorum yapın