Google’ın en son işletim sistemi sürümü olan Android 10 için Eylül ayı çıkış tarihi olarak bekleniyordu. 9to5Google’ın haberine göre işletim sisteminin yeni versiyonu 3 Eylül’de (yarın) Pixel telefonlara gelebilir.

İki Kanadalı mobile operatörden sızan bilgilere göre Android 10’un geliş tarihinin 3 Eylül olduğu anlaşıldı. Bu konuda Google tarafından yapılmış resmi bir açıklama yok ancak Rogers ve Telus adlı Kanadalı operatörler destek forumlarında gelecek olan güncellemeyle ilgili bilgileri paylaştılar.

Henüz resmi açıklama yok

Resmi bir açıklama olmadığı için bilginin yine de teyide muhtaç olduğu belirtelim. Android 10 işletim sisteminin Final Beta sürümü 1 ay önce yayınlanmıştı. Google bu sürümü yayınladığında işletim sisteminin nihai sürümünün birkaç hafta içinde yayınlanacağını belirtmişti.

Şirket genellikle Android’in yeni versiyonunu ilk olarak Google telefonlarına gönderiyor. Dolayısıyla öncelikle Pixel model telefonlara gelecek olması da büyük sürpriz olmayacaktır.

Android 10 işletim sisteminde yeni el hareketleri (gesture), karanlık modu ve yeni bazı erişilebilirlik özellikleri mevcut. Merakla beklenen yeni versiyonun mobil cihaz performanslarını ne oranda arttıracağı önümüzdeki günlerde belli olacak.

Yorum yazın

Pin It