Huawei Mate 30 serisi tanıtım tarihi duyuruldu

Huawei Mate 30 serisi telefon modellerinin tanıtım tarihini duyurdu. Şirketin Twitter hesabında cihazın daire şeklinde olması beklenen arka kamerasına gönderme yapılarak bir daire animasyonu kullanıldı.

Yaklaşık 2 hafta sonra tanıtılacak olan Huawei Mate 30 serisi ilgili bazı bilgiler daha önce ortaya çıkmıştı. Özellikle telefonda bulunacak olan kameranın tasarımı ve bazı özellikleri basına sızmıştı.

Huawei’nin geçen yıl çıkardığı Mate 20 serisi çok fazla ses getirmiş ve şirketin P 30 serisi telefonlarıyla beraber satışlarını arttırmasını ve daha fazla büyümesini sağlamıştı. Zaten 2019’un en konuşulan şirketi belki de ABD hükümetinin kendisine yaptığı yaptırımlar nedeniyle Huawei olmuştur. Bu durum şirketin değerini bir miktar düşürse de ABD’ye karşı direnmeye devam ederek güçlü bir şekilde ayakta kalacağının sinyallerini de açıkça vermeye başlamıştı.

Peki Huawei Mate 30 Pro ne zaman çıkacak?

Huawei Mate 30 pro özellikleri ile ilgili ortaya çıkan sızıntılar daire şeklinde bir kameraya sahip olacağı ve çentikli ekran tasarımını benimsemeye devam edeceği yönünde. 19 Eylül’de tanıtımı yapılacak olan model ile ilgili diğer beklenen özellikler ise şöyle;

– Kirin 990 işlemci
– ARM Cortex-A77 mimarisi
– Full HD ve Quad HD (Mate 30 ve Mate 30 Pro için)
– 90 Hz ekran yenileme oranı
– 6.7 ince ekran (Mate 30 Pro için)

Tahminler ve bazı sızıntılar beklentileri bu şekilde belirlemiş durumda. Henüz Huawei Mate 30 pro fiyat bilgileri ise mevcut değil. Ancak yeni model ile ilgili tüm detayları 19 Eylül tarihinde hep beraber öğrenmiş olacağız.

Yorum yapın