Akıllı telefonlar için biraz fazla sızıntı dönemine girdiğimizden, gün geçmiyor ki büyük firmaların üst düzey modellerinin yeni bir görüntüsü ortaya çıkmasın. Google‘ın bilindiği üzere Pixel modellerindeki üstün başarısı yeni modellerinin çıkışında doğrudan heyecan yaratıyor.

Türkiye’de bir türlü (resmi yollardan) satılmayan Pixel modelleri muadili amiral gemisi telefonlardan fiyat olarak sıradışı farklara sahip olmasa da performans olarak daha güçlü olabiliyor. Üstelik kamera, sensör v.s. savaşlarına girmeden muhteşem fotoğraf performansı çıkarması da cabası. Özellikle en üst modeli olan Pixel 3 ve Pixel 3XL‘in başarısının ardından daha düşük donanımlı ama tam da bir fiyat/performans cihazı olan Pixel 3a modelleri Google’ın bu cihazının yeni modellerine olan beklentiyi de artırıyor. 

Project Soli ortaya çıkıyor olabilir

Google, Pixel 4 ve Pixel 4 XL ile ilgili ortaya çıkan bir görselde cihazın ekranı olduğu iddia edilen parça üzerindeki bazı deliklerle kafa karıştırdı. Bu görüntüye göre firma yine tamamen kenarsız bir model yapmak yerine üst kısımda bazı sensörler için yer ayırmış.

Özellikle en sağdaki büyük deliğin Google’ın daha önce ortaya çıkan “el hareketiyle kontrol” için geliştirmeye devam ettiği Project Soli ile ilgili sensörler için olduğu da düşünülüyor. Bu deliklerin gerçekte ne için olduğu konusu beklendiği üzere henüz kesin değil. 

Eğer bu gerçekten Pixel 4‘ün ekranıysa, Google ön tarafa  birden fazla kamera yerleştirecek ve en sağdaki büyük ve oval deliğe Project Soli gibi başka bir yenilik için sensör ekleyecek olabilir. 

Görsel: Ice Universe

Yorum yazın

Pin It