Twitter eski sürüm kullanmak isteyenler için dev hizmet

Twitter eski sürüm tahmin ediyorum ki herkes tarafından şimdiden özlenmeye başladı. Yeni tasarım birçok kullanıcı tarafından sevilmedi. Zaten genelde tasarım değişikliği kullanıcılarda ilk önce olumsuz bir tepki yaratıyor. Böyle değişiklikler yani alışkanlıklardan vazgeçmek zorunda kalmak kullanım deneyimini düşüren faktörler. Bence uzun vadede alışacağız ama şu anda çoğumuz sevmedik işte.

Yeni arayüzde yine üç kolonlu bir tasarım kullanılmış ancak daha büyük fontlar kullanıldığı için özellikle dizüstü bilgisayarlarda ekranı biraz fazla kaplıyor ve konunun içerisinde kaybolabiliyorsunuz. Aslında zaman akışı aynı ama özellikle soldaki menünün büyüklüğü kullanıcılara biraz sevimsiz gelmiş gibi görünüyor.

Chrome ve Firefox uzantıları imdadınıza yetişiyor

Bütün bunlar bir yana eğer Twitter eski sürüm kullanmaya devam etmek isteyenler olursa diye Chrome veya Firefox kullanıcıları için yaratılan uzantılar size eski Twitter tasarımını geri getiriyor. Chrome web mağazası ve Firefox eklentileri mağazasında GoodTwitter adlı eklenti/uzantıya ulaşabilirsiniz.

Bu eklentiyi yükledikten sonra Twitter eski sürüm tarayıcınızda açılacak. Güle güle kullanın.

Yorum yapın