Huawei Mate 30 serisi kamera ve ekran özellikleri ortaya çıktı

Ekim ayında piyasa çıkması beklenen Huawei’nin en güçlü amiral gemisi Mate 30 ve Mate 30 Pro cihazlarıyla ilgili dedikodular da son günlerdeki iPhone 11 ve Samsung Galaxy Note 10 sızıntılarından sonra artmaya başladı.

Yeni bilgiler cihazlardaki kamera ve ekranla ilgili. 29 Temmuz’da Huawei tarafından Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi ile İngiltere Fikri Mülkiyet Ofisi’ne iki ticari marka başvuru yapıldı. Bu başvuru iki özellikle ilgili ki bunlar “Air Glass” ve “Super Sensing” olarak geçiyor. 

Daha fazla ışık

Hem Mate 30 hem de Mate 30 Pro’nun Super Sensing özellikli 40MP kameraya sahip olması bekleniyor. LetsGoDigital’e göre cihazlarda bulunacak olan Super Spectrum sensörü, ISP ve Kirin 980 çipseti birlikte çalışarak kamera için %40 daha fazla ışık yakalayarak çok düşük ışıkta harika fotoğraflar çekmenizi sağlayacak.

Huawei kamera tarafında yeni amiral gemisi modelleri için video konusuna da özellikle çalışmış gibi duruyor. Bu iki cihaz da Super Sensing teknolojisine sahip olacak ancak Mate 30 Pro iki adet 40 MP kameraya sahip olacak. Bu iki kameradan birisi cine-lens adı verilen kamera olurken diğeri de ultra geniş açılı cine-lens olacak ve bu da dikkate değer derecede geliştirilmiş video kalitesini bizlere sunacak. 

Air Glass ekran

Ekran ise büyük ihtimalle Air Glass özelliğine sahip olacak ve bunun Gorilla Glass ile bir ilgisi bulunmuyor. Patent başvurusunda verilen bilgiye göre; akıllı telefonlar ve tabletlerde koruma ve kılıf, akıllı telefonlar için üretilmiş koruyucu filmlerde ya da akıllı telefonlar için standlarda kullanılması planlanıyor. 

Huawei’nin geçen yıl Mate 20 modellerinde Gorilla Glass ekran kullanılırken P30 serisinde kullanılmamıştı. Bu yılın modellerinde muhtemelen yeni Air Glass teknolojisine sahip bir ekran bulunacak. Hatta belki cihazda genel olarak da bu teknoljiyi içeren bir koruma sağlanacaktır, kim bilir.

Kaynak

Yorum yapın